Obserwatorzy

środa, 30 października 2013

stworzona z sympatii i życzliwości

Mam część lalek, które swój lalkowy byt zawdzięczają tylko i wyłącznie sympatii oraz życzliwości innych lalkomaniaków. Te lalki są dla mnie bezcenne. Można powiedzieć, że to efekt współpracy, łut szczęścia... a ja jednak powiem, że stworzyła je nasza wspólna miłość do lalek i Wasze dobre serca.
Dziś kolejna, chociaż dobrze Wam znana- Rybcia. Trafiła do mnie z felerkami- miała tylko 1 płetwę na nodze i dwie lewe ręce. Apel o pomoc dla niej szybko przyniósł efekty. Otóż- zarówno ręka jak i płetwa trafiły do mnie niemal w magiczny sposób. Zupełnie niedawno osoba bliska sercu Lunarh natrafiła na ulicy na zagubioną prawą rękę potwora- składaka i przyniosła ją do Lunarh. Ania wysłała mi informację, że jest ręka, prawa, ale różowa. Pogadałam z Ryba, czy by chciała taką- chętnie się zgodziła, bo uznała, że to da jej wiele swobody. Ania ręką do koperty zapakowała i do mnie! Serdecznie Wam obojgu dziękuję- w zasadzie to obie z Rybką dziękujemy!
Płetwa trafiła do mnie równie magicznie od Iwony. Okazało się, że i jej lalka kiedyś zgubiła płetwę. Do niej ktoś przysłał komplet, więc jedną przysłała mojej lalce. Obie z Rybą dziękujemy!
Nie da się ukryć, że nowe organy miały duży wpływ na to, co teraz robi Ryba. Otóż nabrała nieco więcej odwagi i wreszcie zawarła bliższą znajomość z pozostałymi Monsterami. Owszem, nadal jest małomówna, ale pozostałe to gaduły, więc wystarczy im, że słucha. Za to ogromnie cenią sobie jej praktyczne rady i... a no właśnie... po przeszczepie okazało się, że Ryba potrafi szyć. Jej pierwsza kreacja powstała dla Jaszczury. W zasadzie, to moja siostra śmiała się, że Jaszczura chodzi w piżamach, a powinna mieć jakąś spódnicę. Ciężko było coś dobrać, bo ona ma dość awangardowy zestaw kolorów...


Tak na marginesie, to odkryłam, dlaczego dzieci lubią Monstery- bo są kolorowe! a nie tak nudno różowe!
przepiękny kuferek to też prezent - od Szarej Sowy na urodziny bloga
 Jen, myślę, że powinnaś nosić takie ogniste kolory- bardziej pasują do Ciebie...
licznik 40416

18 komentarzy:

 1. Zdolne ma te rączki Rybcia! A o niesieniu pomocy lalkom to wiem cosik dzięki Tobie!!! Catty jest przeszczęśliwa a nawet zaczęła zadzierać nosa!!! Ale myślę, że pozostałe kocice utemperują jej charakterek ;) Pozdrowionka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. =) Taka Gwiazda estrady, jak Twoja Catty powinna mieć wszystko dopięte na ostatni guzik = ) Niech się "dziewczyna" cieszy =)

   Usuń
 2. Kolejny dowód, że lalki łączą ludzi :-) Gosiu, jesteś szczęściarą, tyle dobrego Cię spotkało od innych! A Rybcia w końcu może rozwijać swoje talenta, od dziś chyba zamiast "złota rączka" będę mówić "różowa" ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kicia pogodziła się z tym, że jej różowe włosy to znak rozpoznawczy, choć do tej pory uważała to za nieprofesjonalny kolor. Ryba za to ogromnie się cieszy z ręki bez błony, bo ma większe możliwości manipulacyjne... jak tak dalej pójdzie, to różowy zostanie kolorem profesjonalistów =)

   Usuń
 3. ...i to jest dowód na to, że jak się czegoś bardzo chce, to w magiczny sposób to się spełni... rybka chciała rączkę i płetwę i nawet się nie obejrzała a już je ma :) mam tak samo... najpierw bardzo czegoś pragnę, to za jakiś czas nawet nie wiedząc kiedy, uświadamiam sobie, że już to mam - to jest siła przyciągania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. =) dwie lewe ręce z pewnością nie były jej powołaniem-bo ona ma ukryte talent i nareszcie może realizować swoje plany

   Usuń
 4. Też mam takie szczęście !!! :) Laleczka Wilco i ciałko dla Skipper od Madelaine, porcelanki od Uli , książeczka o zalipiańskich kwiatach od Ciebie - wspólna pasja łączy ludzi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. =)
   dobrze, że w tym środowisku możemy liczyć na życzliwą pomoc pasjonatów lalkowania

   Usuń
 5. :3 Wszystko dobre, co się dobrze kończy! Cieszę się, że mogliśmy mieć swój udział w ratowaniu Rybci :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie dziękuję jeszcze raz! Dodaliście jej odwagi i obudziliście uśpiony talent. Bardzo Wam obie dziękujemy!

   Usuń
 6. Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem najsympatyczniejsza wśród Monsterek.

   Usuń
 7. Ryba zadowolona:) Ludzie z pasją wiele mogą razem:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zawsze rybka spełniała życzenia, teraz spełniło się życzenie Rybki.
  Znaczy się, jest sprawiedliwość!

  OdpowiedzUsuń