Obserwatorzy

czwartek, 20 listopada 2014

wyjątek od reguły

Nie wszystko wszystkim się podoba. Nie każda z lalek musi budzić koniecznie zachwyt. Czasem wśród lalek powszechnie uważanych za mało intersujące specjaliści potrafią wyłowić prawdziwe perełki. Na przykład wśród całej bandy maluszków Kelly i Shelly trafiają się cudowne egzemplarze, które potrafi wyłowić zarówno Gabriela , jak i Kelly Shelly. W gronie "scenek" ze znanych mi blogowiczek  najciekawsze i najśliczniejsze potrafi wyłowić Ania Lunarh, Zbieraczka Dziwaczka i Grażynka. Piekno Flavas dostrzega Simran i Inka. Bardzo dobrze, że ktoś ma czas i serce na dostrzeżenie u nich piekna i zaintersowanie nimi szerszego grona lalkowego. Lalki Bratz mają świetne, strannie uszyte ubranka, jednak one same w sobie nigdy mnie nie zachwycałay. Nigdy, do czasu, aż natrafiłam na Penn'ego przebranego za wampira na bratzkowej maskaradzie.

http://bratzfan.wikia.com/wiki/File:Bratz-masquerade.jpg, data dostępu 20.11.2014

Lalek jest faktycznie arcyciekawy. Ma cieleganckie wampirkowe wdzianko i konieczną na maskaradzie maskę.


Każdy, kto go kupi będzie się z pewnością cieszył. Moja radość niezmierna trwała do chwili, gdy po wypakowaniu kawalera, zmacaniu go i dostawienu do partnerki (o której za chwilę), zaczęłam oglądać pudełko. a tam co?A no dużo piekniejsza wersja Pennego. Płaszczyk ma o wiele ciekawsze zdobienia,, rewelecyjne czerwone mankiety i fajne kieszonki. Maska jest czarna i trzymana w zginalnej ręce!A spodnie mają czaderski pasek z motywem nietoperka.I ta fryzura z miękką falą. Czemu, ach, czemu promo tak się różni od reala?!Gdyby był taki jak na fotce promocyjnej, to bym go uznała za jednego z najprzystojniejszych z moich lalkowych facetów!
Penny powinien iść na bal ze swoją partnerką, ale tak się składa, że ja mu znalazłam inną.

Dziewczyna przypomina mi Abigail "Abby" Sciuto, jedną z bohaterek serialu NCIS. Tak na marginesie, to jest ona tam wyjątkowo barwną osobowością. Rozczula mnie zawsze jej niezwykle wrażliwa dusza zapakowana w wyjątkowe ubrania. Zawsze z przyjemnością oglądam sceny, w których ona się pojawia.
Wróćmy jednak do lalki...Ta urocza panna zwie się  Jade, a seria Unleash your passion. Co mnie w niej zachwyciło? Urocza bluzeczka z buźką kota, piekne, gęste włosy i małe, jak na bratzke buciki. Oczywiście ma butostopy, i czarne leginsonogi. Nadałam jej nieco elegantszy wygląd, bo pod spódnica ścisnełam nogi porządnie gumką, żeby sie nie rozjeżdżały.
Musiałam nieco zmodyfikować Pennego, żeby do ślicznotki pasował. Okazało się, że jest w oryginale niższy od niej o jakieś 3 cm. Manhamana podrzuciła pomysł z przedłużeniem nóg za pomocą Poxiliny. Udało się. Penn i tak nie ma stóp, to nie było problemu. Z racji ciekawej kreacji będzie chodził w długich spodniach.
* dzięki Manhamano, że pogaduszki o Bratzach, wspólne łowy "w sieci" i pomysł z przedłużeniem nóg.
Draki natychmiast gorąco powitały nowego wampira w gromadzie

Lester nareszcie ma z kim sączyć Krwawą Mary

Wampirkowe grono wzajemnej adoracji

Cudowna "świeża krew" =)

licznik 67197

21 komentarzy:

 1. Jak Ty potrafisz ciekawie opowiadać, zdawałoby się, że tu nie chodzi o Bratzki tylko o jakieś super lale. Choć muszę przyznać, że chłopaki są o wiele fajniejsi niż dziewczyny. Przedłużanie nóg brzmi tajemniczo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się. W tej wersji lalek, chłopcy są zecydowanie ciekawsi niż dziewczyny. Ale czasem zdarzają się wśród nich takie, które chce się mieć, choćby po to, żeby mieć okaz królowych kiczu.
   Jeśli chodzi o przedłużanie nóg, to u bratzów nie ma problemu. Ugniata się poźiline do jednolitego koloru i dokleja do oryginalnych nóg. Potem trzeba tylko przedłużyć spodnie, albo uszyć nowe. Kikuty wkłada się do butostóp.

   Usuń
 2. Oh jakże ja rozumiem (zwłaszcza ostatnio) zachwyt czymś, co początkowo nawet nie było brane pod uwagę! Ja Scenki Ty Bratzki...nie no, świat się kończy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kilka braholi mam na oku, takich no- własnie bardziej nietypowych niż te powszechnie oglądane

   Usuń
 3. Ależ ta Jade ma usta, jak Angelina Jolie :D Lalek faktycznie niesamowity, nawet nie wiedziałam, że wyszła taka seria.. jako wampir, prezentuje się rewelacyjnie :-) wynalazłaś wspaniały egzemplarz, zdecydowanie ma w sobie to coś !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, Jade, to umalowana bez miłosierdzia, miałam deczko to podmazać, ale się rozmyśliłam, bo mogłabym ja uszkodzić, a tak to jest całkiem fajna

   Usuń
 4. Świetnie wyszło! Chłopak jak malowanie! I wreszcie wzrost ma słuszny a i do bandy wampirów cudownie pasuje! Cieszę się że pomogłam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, fakt, jak troszkę podrósł to od razu zyskał na urodzie!

   Usuń
 5. Rozumiem doskonale!!!
  Mnie też się Bratz nie podobały, a coraz bardziej głowa mi za nimi chodzi!
  Nie lubiłam Scenek, a sześć z lumpa przywlekłam!
  Tylko Kenów nadal niecierpię.

  Ale lalek wampir jest słodki ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam na oku jeszcze drugą parę składaną, czekam aż przyjdą, mniej mroczni będą, ale ciekawi

   Usuń
 6. Ja tam nic nie mówię, ale Bratzy również zaczęły mi się podobać, przynajmniej niektóre ;D Abigail jest bardzo, bardzo interesująca!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Noooo Abigali faktycznie się przez przypadek fajna udała

   Usuń
 7. Monsterkowy wampir mi podoba się bardziej niż Bratz, ale laskę mu znalazłaś fajną. Myślałam, że oni tak w komplecie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. E! gdzież by producent wpadł na taki pomysł, żeby to para była. On miała jakąś "knypkową" wampirzycę do pary

   Usuń
 8. ha, ja jeszcze kilka m-cy wstecz dostawałam drgawek na samo
  wspomnienie bratzek - dziś jestem przeszczęśliwą posiadaczką
  niejednej przedstawicielki z tegoż "rodu"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja akurat ten typ lalek w zbiorach ograniczam do niezbędnego minimum

   Usuń
 9. Penny jest bardzo ciekawym lalkiem, z wrażenia aż zapomniałam, że nie lubię Bratz za to ich trwałe kalectwo. Dziękuję za "cudowne egzemplarze" :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ja takich zwykłych bratzów to też jakąś miłością nie darzę, ale jak w tytule, zdarzają się wyjątki. Faktycznie mogłyby mieć stopy, serio, debilny pomysł z butostopami

   Usuń
 10. Hello from Spain: Your photos are stunning. Great collection of dolls. They are different. Keep in touch

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. One faktycznie stylem róznią się od pozostałych bratz

   Usuń
 11. O i na tego bratzka bym się pokusiła - zdecydowanie męska część bratzkowej rodzinki jest dużo ciekawsza:)

  OdpowiedzUsuń